Митниця Німеччини після введення нового пакета санкцій щодо росії розцінює в’їзд на особистому автомобілі з росії як підставу для арешту машини. Про це пише РБК з посиланням на офіційну відповідь представника центральної довідкової Головного управління митниці Німеччини. Після появи цього роз’яснення посольство росії в Німеччині офіційно не рекомендувало росіянам в’їжджати до Німеччини на особистих машинах, попередивши, що їх можуть заарештувати.

«Посольству стало відомо про випадки вилучення співробітниками німецьких митних органів у російських громадян їхніх автотранспортних засобів, зареєстрованих у російській федерації, тимчасово ввезених до ФРН для використання з особистою метою або транзиту», — йдеться в заяві російського консульства.

«Аргументи, що в даному випадку йдеться не про товари, призначені для продажу, а про приватну власність, яка використовується в особистих цілях і тимчасово ввозиться на територію ФРН на законних підставах, до уваги не приймаються, — зазначили в посольстві. — До прояснення ситуації переконливо рекомендуємо громадянам росії утриматися від ввезення на територію ФРН транспортних засобів з російськими реєстраційними номерами».

Митниця Німеччини у своїй відповіді посилається на те, що «ввезення пасажирських автомобілів із росії до ЄС заборонене відповідно до ст. 3i Регламенту 833/2014, що визначає ембарго щодо росії». У митниці пояснюють, що в цьому контексті «ввезення» фактично охоплює будь-яке переміщення товарів, оскільки ембарго не передбачає винятків із заборони».

РБК зазначає, що стаття 3i англійською мовою свідчить, що забороняються «придбання, імпорт або передача, прямо або побічно, товарів, які приносять істотні доходи для росії», за переліком XXI, якщо вони російського походження або експортовані з росії. При цьому німецькою мовою в офіційному перекладі санкційного закону ЄС використовується термін Einfuhr, який може означати просте ввезення (на відміну від митного імпорту).

Кожна країна — член ЄС може самостійно інтерпретувати та імплементувати введені союзом санкції.

Росіяни почали повідомляти про арешт автомобілів з російськими номерами при в’їзді до Німеччини кілька днів тому. Так, Іван Коваль, який проживає в Німеччині, розповів виданню, що 1 червня біля будинку в Гамбурзі у нього заарештували машину. Співробітник митниці сказав, що «з жовтня 2022 року в’їзд автомобілів із номерами РФ у ЄС заборонено» і кожна країна стежить за виконанням санкцій самостійно.

За його словами, багато адвокатів відмовлялися братися за його справу, а фахівець, який погодився, повідомила про відсутність юридичної практики за цією статтею. Він подав скаргу до митниці, яка, зі свого боку, передала її до прокуратури Гамбурга.