Якщо водій в Україні не має в автомобілі аптечки, вогнегасника або знаку аварійної зупинки, це вважається порушенням правил дорожнього руху й поліція може накласти штраф у розмірі 340 грн.

Про це пише «Апостроф».

Відсутність аптечки кваліфікується як порушення частини 1 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто водія можуть звинуватити у керуванні транспортним засобом з технічною несправністю.

Проте відсутність вогнегасника та аптечки у приватному автомобілі, який не використовується для пасажирських перевезень, має попереджувальний характер й нормативні документи не передбачають окремої відповідальності за керування власним авто без аптечки.

Це встановлено в статті 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Водночас відсутність аптечки в транспортному засобі, що використовується для пасажирських перевезень, тобто таксі чи маршрутці, може призвести до накладання штрафу у розмірі 680 грн.

Повторне ж порушення протягом року може призвести до позбавлення посвідчення водія на період від трьох до шести місяців або навіть адміністративного арешту на період від п’яти до десяти днів.