Мова йде про Rolls-Royce Cullinan, який вважається найдорожчим серійним кросовером. В Україні купити такий позашляховик можна за ціною від $600 000 до $850 000 (лімітована версія Frozen Lakes). До речі, попри вражаючий прайс, вгадай, скільки позашляховиків Роллс-Ройс в Україні? За даними видання «ТопЖир», ще трішки і їх кількість сягне 50-ти.

Це якщо говорити про зареєстровані в Україні екземпляри, а ще є (точніше, здебільшого були до війни) Rolls-Royce Cullinan іноземної реєстрації. Зазначимо, що помічений у Чернівцях авто щойно з’явився на дорогах. Раніше цей держзнак було закріплено за Porsche Cayenne.

Нагадаємо, Rolls-Royce Cullinan — це розкішний позашляховик, названий на честь найбільшого знайденого алмазу, який потім став частиною британської корони. Що цікаво, лише за 2023-й рік в Україні було перереєстровано 14 (!!!) позашляхових Роллсів. При цьому нового (без пробігу, первинна реєстрація) не було зареєстровано жодного.

Автомобіль збудовано на алюмінієвій платформі Aluminium-Spaceframe Architektur (ASF) з інтегрованою рамою, що й новий Rolls-Royce Phantom і отримав двигун серії N74 6.75 л V12 потужністю 571 к.с. крутним моментом 850 Нм, 8-ступінчасту АКПП ZF 8HP automatic і постійний повний привід. Довжина кросовера перевищила 5 м, але автомобіль є коротшим, ніж Rolls-Royce Phantom.