В Україні зареєстровано законопроєкт №9058, який передбачає повернення пільгового розмитнення транспортних засобів. Однак таке «нульове розмитнення» буде доступно не всім українцям.

Про це повідомив член Комітету з питань бюджету Павло Бакунець в ефірі телеканалу «Рада», інформує видання «Pro Гроші».

Хто зможе користуватися «нульовим розмитненням»?

Йдеться про учасників бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони країни. При цьому така пільга не розповсюджуватиметься на транспортні засоби, які мають походження з РФ.

Також зазначається, що у разі, якщо транспортний засіб був ввезений на митну територію України іншою особою за довіреністю від учасників бойових дій, то таке авто також підлягатиме «нульовому розмитненню».

Як зазначив Павло Бакунець, такі правила дуже важливі для потреб фронту, аби військовослужбовці мали змогу завозити з-за кордону автомобілі, які будуть необхідні Збройним силам.

«У Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт, під яким підписалися десятки народних депутатів, про те, щоб люди з посвідченням учасника бойових дій ввозили автомобілі з-за кордону без сплати ввізного мита», – зазначив народний депутат.

Він також додав, що це допоможе військовим використовувати автівки, ввезені з-за кордону, у власних потребах:

  • на фронті;
  • для повернення додому;
  • для пересування по місцях їх дислокації тощо.

При цьому варто зазначити, що, у разі пільгового розмитнення, авто не може бути відчужено та/або передано у володіння, користування або розпорядження (зокрема на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації.