Проблискові маячки зазвичай розміщені на службових автомобілях «швидкої», правоохоронців і рятувальників. Миганням вони сигналізують, що автівку потрібно пропустити під час руху на екстрений виклик. Однак є випадки, коли робити це зовсім необов’язково, пише «РБК-Україна».

Якими бувають спецсигнали

Кожен проблисковий маячок має свій колір і призначення:

  • синій колір — поліція та інші екстрені служби;
  • червоний колір встановлюють додатково до синього маячка. Він має найвищу пріоритетність;
  • зелений використовують у машинах, які їдуть в колоні та замикають її;
  • білий — «мигалка» інкасаторських служб;
  • помаранчевий, іноді жовтий — комунальні служби чи машини, які перевозять великогабаритні та/або небезпечні вантажі.

Зазначимо, що два останніх кольори мають лише позначальний характер. Тобто пропускати такі автівки непотрібно.

Екстрені служби можуть також використовувати звукові сигнали та різного типу сирени. Автомобілі з ними точно потрібно пропускати на дорозі.

Може бути навіть так, що на машині не горять світлові маячки, а лунає лише сирена. Це знак, що транспорт все одно потрібно пропустити.

Як потрібно діяти водіям

Якщо позаду вас видніється синій проблисковий маячок і чути сирену, ви повинні пропустити авто. Цей транспортний засіб може ігнорувати світлофор і регулювальника, якщо він є.

У випадку якщо ви бачите червоний проблисковий маячок, притисніться до узбіччя та повністю зупиніть свій транспортний засіб. Червоний сигнал використовується в найбільш невідкладних випадках.

А якщо їде машина з помаранчевим проблисковим маячком, то водій цивільного транспортного засобу не повинен перешкоджати роботі автомобілів з включеними маячками такого кольору.

Які штрафи за порушення

Якщо водій порушить правило про необхідність пропустити оперативний автомобіль, його можуть оштрафувати згідно з частиною третьою статті 122 КУпАП.

За подібне порушення можна заплатити штраф розміром 680 гривень. Однак трапляються випадки, коли екстрену службу пропустити неможливо, наприклад, затор. У такому випадку штраф не випишуть.