Порушення правил дорожнього руху може призвести до аварійних ситуацій на дорогах, тому перед тим як порушити, потрібно добре зважити наслідки та свою відповідальність. Водіям в Україні нагадали про штрафи за неправильне використання аварійної сигналізації (аварійки), повідомляє «Стіна».

Багато водіїв часто використовують аварійку неправильно, за що можуть отримати штраф у розмірі 510 грн. Якщо такі дії водія призведуть до аварії, то штраф становитиме 1445 грн, а також може бути відбирання посвідчення водія на 6-12 місяців.

Якщо автомобіль рухається із технічними несправностями, іноді водієві доводиться доїхати до найближчого СТО. У такому разі включення аварійної сигналізації попереджає інших учасників дорожнього руху про несправності автомобіля.

Також аварійку слід включати під час буксирування автомобіля. Аварійні вогні інформують інших водіїв про потенційну небезпеку та показують, що ви потребуєте допомоги.

Якщо ви або ваш автомобіль зупинилися через вимушену ситуацію, включення аварійної сигналізації допомагає знизити ризик виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

Згідно з правилами, аварійні вогні можна включати, якщо вам заважає світло фар зустрічного автомобіля, щоб інші водії зменшили яскравість своїх фар. Також дозволяється використання аварійної сигналізації при зупинці на вимогу патруля.

Якщо сталася аварія, учасник ДТП за допомогою аварійки попереджає інших водіїв про можливу небезпеку. Це також закликає дотримуватися безпечної дистанції.