Розмови по телефону за кермом суворо заборонені законом в Україні, незважаючи на те, що деякі водії все ще практикують таку поведінку.

Експерти наголошують на наслідках, до яких можуть призвести такі дії, включаючи штрафи та потенційну втрату прав на керування транспортним засобом, інформує Avtosota.

Відповідно до п. 2.9.е Правил дорожнього руху, водіям прямо заборонено користуватися мобільними телефонами під час керування транспортним засобом, у тому числі тримати їх у руках. Якщо співробітник патрульної поліції помітить, що водій веде телефонну розмову під час руху, він має законні підстави зупинити водія та розпочати судовий розгляд.

Відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо телефонна розмова не призведе до негативних наслідків для інших учасників дорожнього руху, водія можуть оштрафувати на 510 гривень. Поліцейський має право виписати штраф на місці.

Однак, якщо телефонна розмова провокує інших учасників дорожнього руху змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів безпеки, штраф збільшується до 1,44 тис. грн. Крім того, це правопорушення може призвести до позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року, як зазначено в частині 5 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Поліцейський повинен скласти офіційний протокол і передати його до суду для подальших дій.

Тим часом поліція має право тимчасово вилучити водійське посвідчення до вирішення справи судом. На цей час водієві видається тимчасове посвідчення, яке дозволяє йому керувати транспортним засобом.

Варто зазначити, що наявність порушення не звільняє правоохоронців від обов’язку провести розгляд справи відповідно до закону або скласти офіційний протокол, як того вимагає встановлена процедура. У разі ігнорування цих процесуальних вимог, накладений штраф може бути визнаний незаконним, на чому наголошують експерти у сфері права.

Крім того, важливо пам’ятати, що паркування в заборонених місцях через недбалість також може призвести до значних штрафів в Україні. Порушники можуть зіткнутися зі штрафними санкціями в розмірі декількох тисяч гривень, що створить додаткове навантаження на їхні фінанси.