В літній період вантажні перевізники мають додаткові проблеми – не можна їздити вдень, поки сонце нагріває асфальт. А вночі – через комендантську годину у населених пунктах.

У цю теплу пору року внаслідок попадання прямих сонячних променів, асфальтне покриття доріг розігрівається до 70 градусів і стає м’яке, наче пластилін.

Тому, з метою збереження доріг у цих теплових умовах, законодавством передбачено певні обмеження та заборони руху великовагових транспортних засобів. Передбачено і штрафи за порушення цих обмежень, нагадує 24 канал.

А саме, відповідно до пункту 35 Порядку від 27.06.2007 №879 рух великовагових транспортних засобів може бути заборонено у разі настання погодних умов, за яких можливе пошкодження автомобільних доріг.

Також передбачено постійні температурні обмеження. А саме заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С° поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.

Зазначені заборони не застосовуються при перевезенні небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці.

Не звільняються працівники поліції у таких випадках і в необхідності збору доказової бази. Зокрема, доказами порушення за цією статтею може бути підтверджена інформація про температуру повітря на зазначеній ділянці дороги.

При цьому вага вантажівки може бути зафіксована згідно з даними товарно-транспортної накладної або шляхом фактичного зважування у пункті габаритно-вагового контролю.

Таким чином, водіям великовагових транспортних засобів потрібно бути уважними в цю пору року та під час руху систематично контролювати температуру повітря. Завдяки цьому збережуться дороги, а водії зможуть уникнути додаткових грошових штрафів.