Дев’яте покоління Volkswagen Passat отримає світову прем’єру цієї осені, але зі спрощеною лінійкою, оскільки середньорозмірний сімейний автомобіль продаватиметься виключно як універсал.

Марка з Вольфсбурга постійно тестує новинку й тепер надала прев’ю оновленої моделі, яка стане одним із перших автомобілів під маркою VW, які базуватимуться на платформі MQB Evo, поряд з Tiguan 2024 року. Насправді дві моделі матимуть багато спільного у частині обладнання.

Нові розміри

При довжині 4917 міліметрів новий Passat Variant буде на 144 мм довшим за свого попередника. Значну частину цього розтягування можна знайти в колісній базі, подовженій на 50 мм до 2841 мм. Ширина зросла на 20 мм до 1852 мм, а висота зросла лише на 7 мм до 1482 мм.

Завдяки збільшеній площі, модель наступного покоління пропонує додаткові 50 мм простору для ніг. З установленими задніми сидіннями об’єм багажника збільшився на 40 літрів до 690 літрів. За складених сидінь об’єм збільшиться на 140 літрів порівняно зі старим універсалом Passat до 1920 літрів. Для наочності об’єм вантажу розраховується шляхом завантаження предметів до висоти спинки заднього сидіння.

Багато технологій Tiguan 2024 року також застосуються й на Passat 2024 року. Обидва отримають повністю цифрову панель приладів розміром 10,25 дюйма разом із 12,9-дюймовою інформаційно-розважальною системою у формі планшета. За додаткову плату останній можна оновити до 15-дюймового сенсорного екрану. Якщо говорити про функції, які коштують додатково, то також буде пропонуватися проекційний дисплей, який відображатиме інформацію прямо на лобове скло.

Під капотом

Подібності зберігаються і під капотом, де VW має намір встановити різноманітні бензинові, м’які гібридні бензинові, дизельні та плагін-гібридні силові агрегати. PHEV пропонуватимуть комбіновану потужність від 201 к.с. (150 кВт) до 268 к.с. (200 кВт) і запас ходу на електротязі до 120 км. Німецький бренд не вдається в подробиці щодо акумулятора, лише кажучи, що він підтримує зарядку від постійного струму.

Так само, як і оновлений Tiguan, VW має намір продавати новий Passat Variant з DCC Pro, який представляє еволюцію технології адаптивного шасі компанії. Протягом часток секунди розраховується та регулюється амортизація для кожного колеса завдяки швидшим двоклапанним амортизаторам. Це зменшує вібрацію для підвищення комфорту на нерівних дорогах.

Passat 2024 року матиме додаткові матричні світлодіодні фари з дальнім світлом, достатньо потужним, щоб освітлювати дорогу попереду на 500 метрів. У випадку з Tiguan, він отримає більш досконалу технологію HD-матричних фар, яка з’явиться на оновленому Touareg. Задня частина майбутнього універсалу відповідатиме останнім тенденціям автомобільного дизайну завдяки світлодіодній світловій панелі, що з’єднує задні ліхтарі.

До наступного покоління Passat приєднається також споріднена Skoda Superb 2024 року. На відміну від VW, еквівалентна чеська модель продовжить випускатись як седан (технічно, це ліфтбек/хетчбек), так і універсал. Усі три автомобілі на базі MQB Evo збиратимуть у Братиславі (Словаччина).