У випадках, коли авто має несправності, водіям «світить» не лише штраф, а й позбавлення прав.

ПДД в Україні передбачають ряд несправностей, які забороняють експлуатацію транспортного засобу. Однак деякі водії не дотримуються цих правил і продовжують їздити на автомобілях з вадами.

Патрульна поліція має право накладати штрафи за найпоширеніші порушення та навіть тимчасово позбавляти водійських прав на період до шести місяців. Одним з таких порушень, що може призвести до таких штрафів, є водіння з неробочими габаритними вогнями, пише Avtosota.

Знайти таких порушників досить просто, особливо в темний час доби. Згідно зі статтею 121, частиною 1, Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), водіїв, яких застують під час водіння з неробочими габаритними вогнями, чекає штраф у розмірі 340 гривень. У разі повторного порушення протягом року, водія можуть позбавити прав на період від трьох до шести місяців.

Правила дорожнього руху в Україні чітко визначають, що кожен водій повинен переконатися в належному функціонуванні свого транспортного засобу перед початком руху. Проте водіям може бути складно постійно перевіряти роботу всіх лампочок, знаходячись на дорозі. Якщо лампочка перегоріла під час поїздки, це не розглядається як адміністративне правопорушення. Проте водій повинен негайно вжити заходів для усунення несправності.

У випадку, коли габаритні вогні перестали працювати під час руху, а водій не має про це усвідомлення, це не вважається адміністративним правопорушенням. Натомість, це дає змогу оперативно вирішити проблему. У таких випадках будь-які штрафи, накладені поліцією, вважатимуться незаконними і підлягатимуть скасуванню згідно з законодавством.