Літо — гарячий період, коли температура піднімається поза 30 градусів. І саме в цей час водії можуть отримати штраф 510 грн.

Через високу температуру розігрівається асфальтове покриття доріг. Вантажний транспорт може його деформувати. Саме тому діють постійні температурні обмеження.

Якщо температура повітря піднімається вище +28 градусів, заборонено рух транспорту вагою понад 24 т та з навантаженням від 7 т на одну вісь. Це постійно діюче правило, за порушення якого передбачено штраф 510 грн для водіїв великовагових автомобілів. Окрім цього, транспортний засіб може бути затримано та відправлено на штрафмайданчик, пише Wheel News.

Рух певними відрізками дороги може бути повністю заборонено та перекрито, якщо виникають умови можливого руйнування асфальтового покриття. В цьому випадку встановлюють заборонні знаки органами місцевого самоврядування, які попереджають про обмеження.

Знаки мають бути інформаційно оформлені, тобто вказана температура повітря, при якій забороняється рух транспортних засобів. Обмеження не поширюються на перевізників небезпечних та швидкопсувних вантажів, живих тварин та птахів.

Поліцейські, які затримали правопорушника, мають зафіксувати вагу транспортного засобу документальним чином. Тобто має бути проведене зважування авто в пункті габаритно-вагового контролю.