У Києві експерти комісії з перевірки стану мостових споруд зафіксували критичні пошкодження мосту імені Є. Патона та мосту Метро. Зокрема, виявили суцільну корозію, поздовжні тріщини та руйнування бетону Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури в понеділок, 17 липня.

Зазначається, що перший етап оцінки стану мостів почався зі столиці. Експерти провели візуальний огляд мосту Патона та мосту Метро, зафіксували на відео та фото найбільш критичні пошкодження мостів.

Зокрема, комісія виявила суцільну корозію балок та головних елементів прогонів, поздовжні тріщини у поверхнях опор з утворенням сталактитних відкладень всередині, руйнування бетону, наскрізну корозію балок у місцях з’єднання з поперечними вузлами.

У Міністерстві зазначили, що обидва столичні мости мають пропускну здатність 150 тисяч транспортних засобів на добу, високу інтенсивність руху та значний вплив на економіку столиці.

Для експертів головним завданням було з’ясувати реальний технічний стан цих об’єктів та розробити покроковий план щодо ремонту та утримання мостів. За результатами огляду мостів буде складений відповідний акт, згідно з яким комісія ухвалить подальший план дій.

У Мінвідновлення нагадали, що міст Патона експерти визнали непрацездатним ще під час обстеження у 2018 році. Огляд об’єкта, згідно з регламентом, мав відбуватися кожного року. Утім, остання перевірка відбулася 2020 року.

У січні поточного року розпорядженням КМДА замовником робіт з реставрації мосту Патона визначено Службу відновлення Київської області. Проте, балансоутримувачем об’єкта лишається Київська міська адміністрація, яка відповідає за належний стан.