Українські громадяни, підприємства, органи влади та самоврядування повинні знати, що в період воєнного стану їх автомобілі можуть бути вилучені на потреби Збройних Сил України. Це передбачено законом “Про внесення зміни до статті 6 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо військово-транспортного обов’язку”, повідомляє «Апостроф».

Процедура мобілізації транспортних засобів регулюється Положенням про військово-транспортний обов’язок, затвердженим урядовою постановою. Міністерство внутрішніх справ щокварталу передає дані до військкоматів щодо реєстрації, перереєстрації, переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, що належать підприємствам, установам та організаціям і можуть бути передані Збройним Силам України та іншим військовим формуванням під час воєнного стану.

Законодавство передбачає список осіб та установ, у яких не мають права відчужувати транспортні засоби, такі як дипломатичні та консульські установи інших держав, представництва міжнародних та іноземних організацій, іноземці, банки державного сектору, підприємства, організації та установи із високою суспільною значущістю, а також ті, що виконують мобілізаційні завдання.

Процедура вилучення транспортних засобів передбачає документування їх технічного стану та готовності до мобілізації, встановлення залишкової вартості, а також незалежну оцінку, яку проводить власник за свій рахунок.

Після завершення війни транспортні засоби повертаються підприємствам, установам та організаціям, які їх залучали для задоволення військових потреб. Для цього керівники можуть звернутися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і подати заяву на повернення транспорту.

Варто пам’ятати, що мобілізація транспорту здійснюється лише через військкомати, а власники мають право обирати, які автомобілі передати для потреб Збройних Сил України, а які залишити собі.