Президент офіційно підписав відповідний законопроект від Міністерства юстиції.

В Україні не можна недооцінювати значення обов’язкового технічного контролю для транспортних засобів. Практично всі автомобілі, за винятком транспортних засобів категорії В, які не використовуються в комерційних цілях, зобов’язані проходити цей техогляд. Відсутність талона про проходження обов’язкового технічного контролю може призвести до значних наслідків для водіїв. Нещодавно в Україні були внесені значні зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, спрямовані на посилення покарання за недотримання правил проходження техогляду, пише Avtosota.

Однією з ключових змін стала стаття 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де значно посилено відповідальність за порушення правил проходження техогляду. Так, за керування транспортним засобом, що має несправності рульового керування або гальмової системи, несправний зчіпний пристрій, недостатнє зовнішнє освітлення (особливо в темну пору доби) чи інші несправності, а також за керування транспортними засобами, що використовуються для перевезення пасажирів, які мають несправності або не відповідають вимогам правил дорожнього руху і технічних стандартів, водіям загрожує вилучення посвідчення водія та накладення штрафу в розмірі від 850 до 1700 гривень за повторне правопорушення.

Штрафні санкції поширюються на водіїв, які керують транспортними засобами, що підлягають обов’язковому технічному контролю, але не пройшли його.

Тяжкість цих порушень тягне за собою штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, вилучення водійського посвідчення на строк від трьох до шести місяців, а в деяких випадках – арешт на строк від п’яти до десяти діб.