У Верховній Раді внесено законопроєкт за номером 9289, який пропонує запровадження значних штрафів за порушення Правил дорожнього руху (ПДР) за участю дітей. Цей законопроєкт поширюється не лише на порушення, пов’язані з автомобілями, а й на такі порушення, як неправильний перехід дороги на пішохідному переході або небезпечне керування велосипедом, пише «Стіна».

Автори законопроєкту зазначають, що статистика показує тривожну тенденцію: найчастіше діти віком від 5 до 14 років та молодь віком від 15 до 29 років стають жертвами дорожньо-транспортних пригод.

Крім того, важливо визнати, що поведінка дітей значною мірою залежить від їхніх батьків, родичів та оточення. Дії батьків можуть служити прикладом для неповнолітніх.

У зв’язку з високою кількістю ДТП за участю дітей або в їх присутності пропонується посилити покарання за порушення ПДР.

Це стосується випадків, коли пішоходи ігнорують світлофори, переходять дорогу в небезпечних місцях, перед транспортними засобами, що рухаються, а також порушують ПДР, керуючи велосипедами або автомобілями. Жорсткі покарання застосовуватимуться до дітей віком до 16 років, які вчиняють такі порушення.

Якщо законопроєкт буде ухвалено, передбачене адміністративне покарання включатиме штраф у розмірі близько 850 гривень. Крім того, порушників можуть зобов’язати виконати від 20 до 40 годин громадських робіт.