Виробники транспортних засобів завжди намагалися випустити у світ марки, які забезпечать водіїв комфортом водіння та сподобаються за різними технічними характеристиками. Але траплялися випадки гучних провалів, коли машина взагалі не відповідала очікуванням споживачів. І бренди досі намагаються стерти з пам’яті ситуації, коли їхній виріб визнали найгіршим.

Експерти Engineerine склали власний список автомобілів, які повністю провалилися в реалізації, пише видання «Pro Гроші».

5 місце – BMW X6

Йдеться про машину 2009 року випуску, тобто відносно нову. Але чому ж вона настільки не сподобалася споживачам? Ведучий відомої програми Top Gear Джеремі Кларксон взагалі назвав BMW X6 «найгіршою у світі». Серед недоліків моделі виділили високу посадку та неспроможність виконати багато функцій, очікуваних від седана. Зате дизайн має грубі риси позашляховика. В Україні вживане авто 2009 року коштує в середньому 18-25 тисяч доларів (залежно від стану та вигляду).

4 місце – Lexus SC 430

Автомобіль 2002 року випуску розчарував водіїв як зовнішнім виглядом, так і характеристиками. Він позиціюється як спортивний транспортний засіб, водночас може видати лише 300 кінських сил. Ціна також не виправдовує очікування, які люди сформували з огляду на обіцянки бренду. Коштує модель в середньому 15-17 тисяч доларів.

3 місце – Pontiac Aztek

Машина 2001 року випуску. Вона має досить дивний дизайн, через що продажі повністю провалилися. Спереду Aztek має вигляд позашляховика, але в урізаному стані. А потім до решти автомобіля ніби приклали частину Pontiac Grand Prix, що зробило автівку дуже кумедною, особливо у жовтому кольорі. Споживачі не оцінили експериментальний дизайн і відмовилися купувати модель.

2 місце – Yugo GV

Перейдемо до старіших моделей. Yugo виготовили в далекому 1985 року в тодішній Югославії, він коштував майже 4 000 доларів. Після випробовування машина стала класичним прикладом фрази: «Ви отримуєте те, за що заплатили». Тобто ціна виправдала якість. Що цікаво, у 2007 році журнал Time включив Yugo GV до списку «50 найгірших авто за всю історію автомобільної промисловості».

1 місце – Eagle Premier

Не можна сказати, що автомобіль 1989 ріку випуску має якісь виключні недоліки чи надзвичайно погані характеристики. Його потрапляння на перше місце рейтингу обумовлено швидше максимальною примітивністю та сірістю. При тому, що виробник позиціював модель як розкішний автомобіль. Але покупці отримали нецікаву машину з мінімумом функцій, що стало найбільшим розчаруванням.