З часом кожна машина стає членом свого “стада”, долаючи кілометри та спогади разом зі своїм відданим власником. Однак з роками вірний транспортний засіб може поступово почати споживати більше пального і втрачати колишню енергійність. Зіткнувшись з такою проблемою, багато автовласників вирушають у нелегку подорож, відвідуючи незліченну кількість сервісних центрів, де їм промивають баки, чистять інжектори та регулюють дросельну заслінку. Але, на жаль, проблема не зникає, і автомобіль залишається нерухомим, немов зв’язаний невидимою силою.

Рішення, як не дивно, лежить не в руках експертів-механіків, а в руках самого автовласника. Так, сила оживлення вашого недужого транспортного засобу знаходиться у ваших власних руках, і ми тут, щоб допомогти вам у цьому процесі в цій інформативній статті.

Ви опинилися в ситуації, коли ваш автомобіль шумно реве, жере паливо, але не відчуває того захоплення, яке було колись? Причина може варіюватися від незначної несправності до повного ремонту двигуна, і все залежить від того, наскільки чесно ви оцінюєте проблему. Тим не менш, не хвилюйтеся, ми зіткнулися з конкретною дилемою: підвищена витрата палива, галасливий двигун і відсутність того хвилюючого припливу адреналіну. Таке відчуття, ніби невидима сила смикає за задній бампер, стримуючи автомобіль.

У сучасному світі автотранспорту технічна обізнаність автовласників є рідкісною перлиною. Згадайте такі терміни, як “задираки в циліндрах” або “зламана прокладка”, і вони, швидше за все, кивнуть на знак згоди, щиро вам повіривши. Однак історії про те, що у вас є надійний “автомайстер”, притаманні лише небагатьом щасливчикам або досвідченим водіям. У наш час, коли ціни стрімко зростають, а фінансова стабільність непевна, покладатися на таке везіння – все одно, що кататися на хвилях непередбачуваного океану. Але не будемо показувати пальцями, правда полягає в тому, що існує лише один ефективний метод вирішення таких проблем – навчатися самому і починати з азів. І, що примітно, в трьох з чотирьох випадків проблему можна вирішити, витративши всього лише скромну суму грошей (близько 100 грн) і 15 хвилин вашого часу.

Найчастіше винуватцем таких автомобільних неприємностей є датчик витрати повітря – важливий компонент сучасних автомобілів. Розташований відразу за корпусом повітряного фільтра, цей датчик відіграє життєво важливу роль в оцінці об’єму повітря, що надходить у двигун для згоряння. Однак важливо не плутати його з датчиком “лямбда”, який виконує зовсім іншу функцію. З часом датчик витрати повітря може втомлюватися, ставати вразливим до бруду, пилу та вологи. Це забруднення безпосередньо впливає на його роботу, призводячи до того, що двигун починає працювати в “багатих” режимах, тобто з перевантаженням через недостатній потік повітря. Як наслідок, двигун втрачає свою потужність, оскільки отримує більше палива, ніж йому насправді потрібно. Для бензинових двигунів такий стан проявляється через появу чорного нагару на свічках запалювання.

Основними елементами датчика є дві платинові нитки, які нагріваються електричним струмом. Коли повітря проходить крізь ці нитки, на них накопичується нагар, який перешкоджає датчику передавати точні дані до блоку керування двигуном і дросельної заслінки. Можливо, ви думаєте, що єдиним рішенням є заміна датчика, але це може коштувати непомірних витрат. На щастя, є проста, але ефективна альтернатива – очищення датчика.

Все, що вам знадобиться – це очищувач карбюратора, спирт або будь-який інший відповідний технічний розчинник. Акуратно використовуйте ватяну паличку, щоб допомогти в процесі очищення, уникаючи надмірних зусиль і тертя. Після цього ретельно просушіть датчик. Результати будуть негайними і вражаючими: ваш автомобіль поверне собі енергійний драйв, швидше розганятиметься, знизиться витрата палива, а під капотом знову зазвучать кінські сили. Що стосується вартості цієї операції, то в професійному сервісному центрі вона може сягати 400 гривень. Однак, якщо ви вирішите зробити це самостійно в п’ятницю ввечері на парковці, ви можете досягти тих же результатів, витративши всього 100 гривень. Більше того, якщо у вас в багажнику є WD-40, а у ванній кімнаті – пачка ватних паличок, то все це можна зробити практично безкоштовно.