У Південноафриканській республіці з’явилася незвичайна екстремальна «Нива» ВАЗ-2121. Бюджетний позашляховик перетворили на потужний спорткар.

Йому присвятили відео на Youtube-каналі Cars.co.za, пише «Фокус».

Нива потрапила до ПАР офіційно — у 80-х і 90-х позашляховик офіційно поставляли в цю країну невеликими партіями. Автомобіль придбав гонщик Андрієс і вирішив переробити його на ралійний спорткар.

ВАЗ-2121 посадили на «дієту» — прибрали з машини все непотрібне для зниження маси і зниження центру ваги. Зникли скло, двері багажника і частина шумоізоляції. Передні і задні крила обрізали.

Натомість «Ниві» збільшили кліренс, посилили підвісу та встановили величезні позашляхові шини. Прохідність авто істотно покращилася. Тюнінг «Ниви» також охоплює спортивні крісла в салоні і трубчастий каркас безпеки.

Однак головне нововведення ховається під капотом — там встановлено 4,0-літровий V8 від Lexus LS першого покоління. У седані він розвивав 254 к. с., але для ВАЗ-2121 його трохи дефорсували.

Андрієс пояснив, що не хотів встановлювати занадто потужний мотор, адже трансмісія і мости ВАЗ-2121 могли не витримати навантаження. Тепер гонщик на «Ниві» бере участь у змаганнях, а часом і просто виїжджає на бездоріжжя.