В Україні висунуто важливу пропозицію щодо права власності на автомобілі, яка має на меті по-новому визначити момент виникнення права власності.

Законопроект № 9498, зареєстрований у Верховній Раді, пропонує рахувати право власності на автомобіль з моменту його державної реєстрації, а не з моменту передачі за договором купівлі-продажу, передає Avtosota.

Натхненням для цього законопроекту стало рішення Верховного Суду у справі № 683/2694/16-ц, який роз’яснив, що право власності на транспортний засіб виникає з моменту його державної реєстрації, а не з моменту купівлі-продажу. Суд підкреслив, що сама по собі угода без належного зняття з обліку (перереєстрації) транспортного засобу не прирівнюється до переходу права власності від продавця до покупця.

Щоб привести українське законодавство у відповідність до цієї усталеної судової практики, автори законопроекту пропонують внести цю суттєву зміну.

Наразі законопроект №9498 знаходиться на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики, де буде зроблено висновок по суті. Згодом законопроект буде винесено на обговорення народних депутатів у Верховній Раді під час сесії.

Шанси на прийняття законопроекту вважаються дуже високими, оскільки він відображає існуючу судову практику та ґрунтується на рішенні Верховного Суду України. У разі ухвалення цієї поправки право власності на будь-який транспортний засіб, у тому числі на автомобілі, виникатиме з моменту державної реєстрації (або перереєстрації), при цьому згода другого з подружжя має бути нотаріально засвідченою.