Український уряд робить кроки для зміни штрафів, які накладаються на власників транспортних засобів, що працюють на газу або альтернативних видах палива, які не мають необхідного зареєстрованого обладнання.

Законопроект № 6379, внесений народними депутатами від партії “Слуга народу”, має на меті зменшити штрафи за порушення, пов’язані з обладнанням таких транспортних засобів, пише Avtosota.

Відповідно до запропонованого проєкту, штраф за перше порушення буде суттєво зменшено до 170 грн, а за наступні порушення протягом року передбачено штраф у розмірі 340 грн. Однак, для того, щоб законопроект став законом, він має пройти два читання в парламенті і набрати необхідну кількість голосів для підписання Президентом.

Наразі штраф за порушення, пов’язані з газобалонним обладнанням, становить 340 гривень. До порушників, які порушили закон вперше, можуть бути застосовані додаткові санкції, включаючи вилучення водійського посвідчення на 3-6 місяців або адміністративний арешт на 5-10 діб.

Крім того, законопроект включає санкції за неналежну експлуатацію газобалонного обладнання, передбачені статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пропонуючи більш м’які покарання за порушення, пов’язані з використанням газових транспортних засобів, український уряд прагне досягти балансу між дотриманням правил безпеки та заохоченням переходу на екологічно чисті види палива. Ці зміни не лише полегшують життя власникам транспортних засобів, але й сприяють переходу на альтернативні джерела енергії, тим самим сприяючи досягненню цілей сталого розвитку країни.

Доля законопроекту в парламентському процесі залишається невизначеною. Якщо він успішно пройде всі етапи і отримає достатню підтримку, то буде прийнятий і підписаний Президентом. Тим часом, українські автомобілісти, які використовують газ або інші альтернативні види палива, оптимістично налаштовані щодо можливості створення сприятливої нормативно-правової бази, яка підтримає їх вибір на користь більш чистих та екологічно безпечних варіантів пересування.

Запропоновані зміни, якщо вони будуть впроваджені, можуть стимулювати розвиток “зеленого” транспорту та приєднати Україну до глобальних зусиль, спрямованих на пом’якшення наслідків зміни клімату та скорочення викидів вуглекислого газу.