Сідаючи за кермо транспортного засобу, водій несе відповідальність не лише за своє життя та безпеку пасажирів, а й за інших учасників дорожнього руху. Порушуючи правила дорожнього руху, може стати винуватцем ДТП. Тому за порушення передбачено штрафи. Останнім часом, водіям почали частіше виписувати штраф за популярне порушення, пише «Стіна».

У законі України про правила дорожнього руху у статті 122 зазначено, яке покарання загрожує водіям за перетин подвійної суцільної лінії.

Таким порушникам можуть не лише виписати штраф, а й позбавити прав водія на строк у 6-12 місяців. Що ж до розміру штрафу за таке порушення правил дорожнього руху, то він може бути:

  • За порушення правил розмітки передбачено штраф у розмірі 340 грн.;
  • Якщо порушення правил розмітки ще й призвело до ДТП, розмір штрафу вже буде 1445 грн або ж можливе позбавлення прав водія від пів року до року.

Примітно, що в цьому законі є винятки, коли водія не покарають за таке порушення. Наприклад, якщо розмітка прихована під снігом, піском або брудом та водієві її не видно.

Ще якщо за допомогою такого маневру водій намагався уникнути потрапити в аварію і цим захистити життя людей, тоді теж штраф не повинні виписувати.

Ще водій має право вчинити так, якщо немає інших альтернативних шляхів для об’їзду або потрібно виконати невідкладне завдання, наприклад, пропустити правоохоронців чи медиків.

Але щоб не отримувати покарання, кожен водій повинен досконально знати правила дорожнього руху, які маневри заборонено робити та яке покарання за це загрожуватиме.