Незважаючи на постійні штрафи та превентивні зусилля поліції, спрямовані на боротьбу з п’яним водінням, ця проблема залишається актуальною на українських дорогах. Серйозність цього порушення не викликає сумнівів, проте водіїв не зупиняє перспектива великих штрафів або позбавлення водійських прав. Щоб вирішити цю проблему, в Україні вирішили внести зміни до процедури перевірки водіїв на стан сп’яніння.

Тарас Мельничук, представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді, оголосив про затвердження нової процедури під час засідання уряду. Згідно з цими нововведеннями, поліцейські тепер будуть екіпіровані нагрудними камерами для фіксації огляду на стан сп’яніння, а відеозапис буде долучатися до матеріалів справи, інформує Avtosota.

Запровадження цієї нової процедури усуває необхідність пошуку свідків для проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння, що спрощує процедуру. У випадках, коли нагрудна камера вийшла з ладу або поліцейський не може зафіксувати правопорушення, можна буде викликати двох свідків, не порушуючи при цьому закон.

Крім того, поліцейські будуть оснащені спеціалізованим обладнанням для збору доказів за різних погодних умов і в різний час доби.

Ці зміни спрямовані на посилення спроможності правоохоронців ефективно розслідувати випадки водіння в нетверезому стані, що в кінцевому підсумку сприятиме підвищенню безпеки дорожнього руху та утриманню водіїв від такої небезпечної поведінки. Використовуючи технології та адаптуючи процес тестування, Україна сподівається знизити тривожні показники кількості випадків водіння в нетверезому стані та створити безпечніше середовище для всіх учасників дорожнього руху.