У зв’язку зі стрімким зростанням цін на пальне все більше українців обирають мопеди в якості свого улюбленого виду транспорту.

Ця тенденція особливо помітна в сільській місцевості та районних центрах, причому не лише молодь, а й пенсіонери обирають цей економічний варіант пересування, інформує Avtosota.

Проте, потенційні правові наслідки їзди на мопеді без відповідної категорії часто залишаються непоміченими. Окрім штрафів, люди ризикують взагалі втратити свій омріяний транспортний засіб.

Нещодавно адвокат з дорожнього руху розповів про жахливий випадок з водієм мопеда, який став жертвою наслідків невігластва. Його оштрафували на приголомшливу суму в 40 800 гривень і позбавили водійських прав на приголомшливі п’ять років. Покарання було винесено через те, що водій не мав необхідної для керування мопедом категорії “А1”.

Юристи наголошують, що реєстрація мопеда є обов’язковою, незалежно від того, чи призначений він для використання на дорогах місцевого або національного значення. Для законного керування мопедом необхідно мати спеціальну водійську категорію “А1”. Особи з категоріями “В”, “С” або “А” не мають права керувати мопедом. Порушення цієї вимоги закону загрожує порушникам суворим покаранням, у тому числі великими штрафами та позбавленням права керування мопедом.

Відповідно до статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керування мопедом без категорії “А1” тягне за собою накладення штрафу в розмірі 3400 гривень. У разі повторного порушення протягом року, як зазначено в частині 5 тієї ж статті, порушнику може загрожувати набагато серйозніше покарання – штраф у розмірі 40 800 грн і позбавлення права керування будь-якими транспортними засобами на строк від 5 до 7 років.

Очевидно, що керування мопедом без відповідної категорії загрожує серйозними наслідками. Всім водіям мопедів вкрай важливо ознайомитися з вимогами законодавства та забезпечити їх повне дотримання, щоб уникнути таких суворих покарань. Не забуваймо, що дотримання цих правил – це не лише юридичний обов’язок, але й турбота про власну безпеку та благополуччя інших учасників дорожнього руху. Надаючи пріоритет відповідальному водінню, ми можемо зробити спільний внесок у створення безпечнішого та надійнішого дорожнього середовища.