Російська сторона закрила єдиний безпечний виїзд на територію України.

У Державній прикордонній службі України повідомили, що справді донедавна пункт пропуску на кордоні Білгородської області та Сумщини: Колотилівка-Покровка працював. Через цей пункт українці мали змогу повернутися з тимчасово окупованих територій чи росії до України. Цей гуманітарний коридор був відносно безпечним, а повернення таким шляхом було набагато дешевшим за виїзд через країни Євросоюзу, пише «Суспільний кореспондент».

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що російська сторона не пропускала авто, був лише піший перехід. Що зараз із пунктом пропуску, ДПСУ не має інформації.

Щодня цим коридором в Україну поверталося близько 150 осіб. Для того, щоб перетнути кордон, треба було лише двічі пройти фільтраційні заходи: з боку рф та України. На українському кордоні розташовувався волонтерський гуманітарний центр, де всі українці могли отримати психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також переночувати та дістатися Сум чи інших міст України.

Українська сторона пропускала громадян України і в тому випадку, якщо у них немає достатніх документів для перетину кордону або взагалі немає українських документів при собі. Для цього люди без документів проходили спеціальну перевірку, зокрема працівникам Служби безпеки.

Із 23 липня російські прикордонники без пояснення причин закрили пункт.

За непідтвердженою інформацією, відновити роботу цього гуманітарного коридору можуть 2 серпня. Проте жодних гарантій та підтверджень російська сторона не дає.