Група автомобільних експертів нещодавно склала вичерпний список 7 найгірших вживаних автомобілів останніх років, висвітливши їхні різноманітні проблеми та потенційні пастки для покупців, які нічого не підозрюють.

Subaru Forester III

На 7-й позиції опинився Subaru Forester III (2008-2013), який страждає від конструктивних недоліків і проблем зі зчепленням, пише Avtosota. Зокрема, деякі випадки надмірного осьового люфту колінчастого валу призвели до дорогого капітального ремонту двигуна.

Volkswagen Passat B6

На 6 місце претендує Volkswagen Passat B6 (2005-2010). Покупцям варто бути обережними, особливо з 2-літровою версією TDI, у якій часто трапляються поломки інжектора і збої в роботі електроніки. Інші варіанти двигунів, такі як 1.4 TSI і FSI, також мають свій набір проблем, а проблеми з корозією на певних частинах кузова – не рідкість.

BMW 1

Замикає 5-ту сходинку BMW 1 серії (2004-2013), особливо бензинові двигуни з безпосереднім впорскуванням. Ці двигуни схильні до виходу з ладу насосів високого тиску, накопичення нагару на клапанах і пошкодження форсунок. Крім того, надійність ланцюга ГРМ викликає занепокоєння, особливо в окремих моделях, а двигуни 2.0d схильні до дорогих поломок.

Volkswagen Touran

На 4-му місці – Volkswagen Touran (2003-2015). Старі моделі, до 2010 року, відомі своїми проблемними дизельними двигунами, які страждають від цілого ряду проблем, таких як тріщини в головці, тертя валу і збої в системі впорскування. Пізніші моделі оснащувалися дещо вдосконаленими турбодизелями, але вони все ще мають свої недоліки. Деякі варіанти з бензиновими двигунами відносно надійніші, але в 2010 році з’явився проблемний двигун 1.2 TSI.

Volvo XC90 II

На 3-й позиції – Volvo XC90 II (з 2015 року), який спочатку мав проблеми з прорізуванням зубів, в основному пов’язані з несправною електронікою. Однак з часом модель була вдосконалена, і частота її поломок значно знизилася.

BMW 3

На 2-е місце претендує BMW 3 серії E90 (2005-2013). Відомо, що бензинові двигуни R4 і R6 з прямим впорскуванням мають проблеми з котушками, форсунками і насосами високого тиску. Дизельний двигун 2.0 N47 є особливо проблематичним і дорогим у ремонті, хоча пізніші моделі демонструють певні покращення. Потенційні проблеми також поширюються на автоматичну коробку передач, електричну систему, підвіску і рульове управління.

BMW 5

Перше місце посідає BMW 5 серії E60/61 (2003-2010) і F10/11 (2010-2017). Ці моделі відрізняються великою кількістю алюмінієвих елементів у конструкції та складними електричними системами. 2-літровий дизельний двигун страждає від численних проблем, та й бензинові двигуни теж мають свою частку недоліків. Хоча в наступних моделях (2010-2017 рр.) були зроблені деякі поліпшення, серйозні проблеми все ще залишаються, наприклад, висока витрата масла в бензиновому двигуні 2.0T і дефект фаз газорозподілу в дизельних двигунах.

Потенційні покупці вживаних автомобілів повинні проявляти обережність і ретельно вивчити питання, перш ніж розглядати будь-яку з цих моделей, щоб уникнути потенційного головного болю і дорогого ремонту в майбутньому.