Українські нардепи пропонують на час війни заборонити муніципальним інспекторам з паркування евакуювати автомобілі за порушення правил стоянки. Фактично водіям дозволять паркуватися ледь не будь-де.

Про це йдеться у тексті законопроєкту №9092-3 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень інспекторів з паркування у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», повідомляє видання «Новини.LIVE».

Чому нардепам не подобаються чинні правила паркування

Нагадаємо, згідно зі ст. 265-4 КУпАП, інспектори з паркування мають право здійснювати тимчасове затримання транспортного засобу. На думку нардепів, у більшості випадків виконавчі комітети місцевих рад зловживають наданим правом та перетворили евакуацію машин на власний бізнес-проєкт. Тому за рік дії воєнного стану в Україні кількість випадків тимчасового затримання транспортних засобів значно зросла.

«Формування вартості послуг з евакуації транспортних засобів є непрозорою та зазвичай завищеною. Безпосередньо евакуацією транспортних засобів займаються приватні компанії або ФОП, які наближені до керівництва міста. Не виключені випадки злочинної змови між ними та інспекторами з паркування щодо отримання останніми певної винагороди за кожну евакуацію та штучного збільшення їх кількості», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Також нардепи наголошують, що вилучати авто через неправильне паркування не можна з наступних причин:

  • під час повітряної тривоги власник-водій має максимально швидко залишити машину та пройти до укриття;
  • може виникнути необхідність у негайній евакуації людей, а це неможливо, коли авто знаходиться на спеціальному майданчику.

Які зміни пропонують до правил паркування

На час воєнного стану в Україні пропонують забрати повноваження на тимчасове затримання транспортних засобів у інспекторів з паркування та передати їх Національній поліції.

Ймовірно, депутати вважають, що у поліцейських не буде стільки вільного часу, щоб організувати масову евакуацію авто громадян.

«Це дозволить зменшити напругу у суспільстві, викликану зловживаннями з боку посадових осіб виконавчих органів місцевих рад», — вважають нардепи.