Завод «Москвич», який раніше належав Renault і носив іншу назву, планує наприкінці 2023 року почати випускати автомобіль «Москвич 5». Але це не оригінальна модель, а китайський кросовер JAC Sehol X6, який одержав просто нове позначення, інформує today.ua.

З рф у 2022 році пішли всі найбільші автовиробники. Вони підтримали санкції, які західні країни запровадили щодо рф за те, що її окупаційні війська у лютому 2022 року розпочали повномасштабне вторгнення в Україну. У результаті на російському ринку залишилося лише кілька китайських автовиробників.

Пішла і компанія Renault. Її завод перейменували на «Москвич», і тепер там хочуть випускати автомобілі під однойменною торговою маркою. Але насправді це будуть китайські автомобілі, зібрані із машинокомлектів. Вони просто отримають емблему «Москвич».

Якщо бути точнішим, то там уже почалося виробництво автомобіля «Москвич 3». Це китайський кросовер JAC JS4. У «Москвича 3» є лише дві відмінності від JAC JS4 – емблема та 1,5-літровий турбомотор. В іншому ці автомобілі один від одного абсолютно нічим не відрізняються.

«Москвич 5», який хочуть почати випускати наприкінці 2023 року, це насправді китайський кросовер JAC Sehol X6. Між ними, зважаючи на все, буде лише одна відмінність – в емблемі. Нагадаємо, Sehol X6 – це компактний кросовер. Його серійне виробництво розпочалося у 2022 році.

Надалі на колишньому заводі Renault також планують почати випускати «Москвич 6». Це китайський ліфтбек JAC Sehol A5 Plus із новою емблемою. Його довжина складає 4,78 метра, а колісна база – 2,77 метра.

При цьому нові «Москвичі» коштують майже дорожче, ніж їхні китайські «родичі». Попит на них мінімальний. Найближчим часом у рф очікується чергове підвищення цін. Очікується, що автомобілі з двигуном до 2 літрів подорожчають на 200-300 тисяч рублів.

Зазначимо, що в рф зараз деякі нові автомобілі ввозять так званим паралельним імпортом. Насправді, це контрабанда. Офіційно автовиробники забороняють ввозити в країну-агресор нові автомобілі. Але контрабандним шляхом ввозять невелику кількість, наприклад автомобілів Chevrolet (з Узбекистану та Азербайджану), Peugeot (з Китаю) та ін.