- 28 июля 2023
Деякі водії, коли приїжджають на автозаправну станцію (АЗС), дуже поспішають заправити свій автомобіль. Та через цей вони ризикують надовго залишитися без своєї автівки.
Видання «Pro Гроші» розповіло, як безпечно і правильно заправляти автівки.
Вимикайте двигун під час заправки
Це перша вимога пожежної безпеки. Наприклад, запалювання може працювати з перебоями, двигун «троїти», а частина незгорілого палива виходитиме через вихлопну трубу з іскрами.
Отож, якщо заправляти автівку з увімкненим двигуном, то є ризик, що іскра з вихлопної труби або розряд статичної електрики спричинить пожежу.
Не заправляйте бак на повну
Якщо залити багато бензину у бак, то зріджене пальне може потрапити у вугільний фільтр для пари. А це негативно вплине на роботу автомобіля, пошкодить двигун, а водію доведеться витрачати гроші, щоби відремонтувати автівку. і
Також якщо доводиться їхати вибоїстою дорогою із повним баком палива, бензин може витікати з бака через пробку або вентиляційні клапани. Таким чином, бензин може потрапити, наприклад, на гальмівну систему, і виникне загоряння.
Правильно обирайте пальне
Для заправки більшості автомобілів потрібні бензин чи дизель. Але іноді водії вирішують, що можна заправити свою автівку іншим видом пального.
Якщо воно потрапило у паливну систему, коли двигун не працював, то ситуацію ще можна виправити. Але якщо ви зрозуміли, що скоїли помилку вже після від’їзду з АЗС, тоді доведеться промивати усю паливну систему.
Не поспішайте користуватися паливним пістолетом
Іноді водії тиснуть на газ ще до того, як працівник АЗС вийняв заправний пістолет з горловини паливного бака. В результаті за ремонт поламаного обладнання доведеться заплатити.
Також обрив заправного шланга в такій ситуації приписується до ДТП, яку доведеться оформляти, або розв’язувати проблему з керівництвом АЗС на місці.