Деякі водії, коли приїжджають на автозаправну станцію (АЗС), дуже поспішають заправити свій автомобіль. Та через цей вони ризикують надовго залишитися без своєї автівки.

Видання «Pro Гроші» розповіло, як безпечно і правильно заправляти автівки.

Вимикайте двигун під час заправки

Це перша вимога пожежної безпеки. Наприклад, запалювання може працювати з перебоями, двигун «троїти», а частина незгорілого палива виходитиме через вихлопну трубу з іскрами.

Отож, якщо заправляти автівку з увімкненим двигуном, то є ризик, що іскра з вихлопної труби або розряд статичної електрики спричинить пожежу.

Не заправляйте бак на повну

Якщо залити багато бензину у бак, то зріджене пальне може потрапити у вугільний фільтр для пари. А це негативно вплине на роботу автомобіля, пошкодить двигун, а водію доведеться витрачати гроші, щоби відремонтувати автівку. і

Також якщо доводиться їхати вибоїстою дорогою із повним баком палива, бензин може витікати з бака через пробку або вентиляційні клапани. Таким чином, бензин може потрапити, наприклад, на гальмівну систему, і виникне загоряння.

Правильно обирайте пальне

Для заправки більшості автомобілів потрібні бензин чи дизель. Але іноді водії вирішують, що можна заправити свою автівку іншим видом пального.

Якщо воно потрапило у паливну систему, коли двигун не працював, то ситуацію ще можна виправити. Але якщо ви зрозуміли, що скоїли помилку вже після від’їзду з АЗС, тоді доведеться промивати усю паливну систему.

Не поспішайте користуватися паливним пістолетом

Іноді водії тиснуть на газ ще до того, як працівник АЗС вийняв заправний пістолет з горловини паливного бака. В результаті за ремонт поламаного обладнання доведеться заплатити.

Також обрив заправного шланга в такій ситуації приписується до ДТП, яку доведеться оформляти, або розв’язувати проблему з керівництвом АЗС на місці.