Народні депутати нещодавно підтримали законопроєкт №8172, який уже підписав президент України Володимир Зеленський. Ним автори пропонували запровадити обмеження на використання дизельних авто, інформує видання «Стіна».

Україна прагне розвитку екологічно чистого громадського транспорту та створення потужної інфраструктури зарядних станцій.

Прийнятим документом чиновники суттєво обмежили купівлю та експлуатацію дизельних та бензинових автобусів у секторі громадського транспорту.

Починаючи з 2036 року, на міських автобусних маршрутах зможуть курсувати лише електробуси, у тому числі на водневих паливних елементах. Також допускається експлуатація транспортних засобів, які працюють на газі.

В результаті використання традиційних автобусів, які працюють на викопному паливі, поступово припинятиметься. Їх замінять більш стійкі та екологічно чисті варіанти.

Очікується, що вплив ухваленого закону буде значним. За даними асоціації автовиробників України «Укравтопром», до 2030 року приблизно 25% всього громадського транспорту у великих містах країни становитимуть автобуси, які працюють на електриці чи газі.

Крім цього, прогнозується, що до 2033 року ця цифра виросте вдвічі, а це свідчить про похвальне зрушення у бік екологічно чистого транспорту.

Також у пояснювальній записці до законопроєкту автори вказали, що зараз в Україні у великих містах 90-95% викидів забруднювальних речовин у повітрі припадає на автомобільний транспорт.

Винятком є ​​індустріальні мегаполіси, де до викидів від автомобільного транспорту ще додаються шкідливі викиди від промислового виробництва.

До 2030 року транспортна політика ЄС поставила завдання скоротити вдвічі використання у містах авто на традиційних видах палива, а до 2050 року повністю від них відмовитись.