З метою боротьби з шумовим забрудненням український уряд активно вивчає можливість заборонити автомобілі без глушників. Висвітлюючи це питання, Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента, підкреслив, що поліція не має повноважень зупиняти водіїв надмірно гучних транспортних засобів, порівнюючи їхній шум з шумом іранських безпілотників “Шахед”. Для вирішення цієї зростаючої проблеми розробляється новий законопроект, який має на меті надати органам влади повноваження для ефективного вирішення цієї проблеми, пише Avtosota.

Позиція Подоляка щодо демократичних принципів підкреслює, що у вільному суспільстві діяльність, яка прямо не заборонена, повинна вважатися дозволеною. Оскільки шум від транспортних засобів не вщухає, він закликав депутатів долучитися до дискусії та сформулювати відповідні норми, які б дозволили вирішити цю проблему в найкоротші терміни. З оптимізмом радник вважає, що після того, як законопроект набуде форми, він буде функціонувати безперебійно і приносити позитивні результати.

Точні терміни впровадження запропонованого законодавства залишаються невизначеними, але уряд активно працює над його реалізацією. Паралельно Верховна Рада України розглядає законопроект щодо визнання іноземних сертифікатів відповідності, окрім російських та білоруських. Основна мета – спростити процес митного оформлення імпортованих автомобілів на підставі їхніх реєстраційних документів та документів на право власності.

З прийняттям цього нового положення українці можуть розраховувати на полегшення фінансового тягаря при імпорті вживаних автомобілів, потенційно заощадивши від 100 до 200 доларів США. Однак важливо зазначити, що транспортні засоби, які вважаються “списаними” без відповідних реєстраційних документів, все одно потребуватимуть сертифікації.

Заборона на автомобілі без глушників, ймовірно, отримає підтримку з боку громадян, які вважають шум, що створюється такими автомобілями, нестерпним. Оскільки чинне законодавство обмежує можливості поліції у вирішенні цього питання, запропонований законопроект має на меті створити ефективний механізм боротьби з цією проблемою.

Крім того, законодавча ініціатива щодо іноземних сертифікатів відповідності демонструє прагнення України сприяти імпорту вживаних автомобілів за більш доступними цінами – крок, який, безсумнівно, буде позитивно сприйнятий. Ці регуляторні зміни підкреслюють готовність України адаптувати політику відповідно до пріоритетів та інтересів своїх громадян.

Таким чином, розгляд українським урядом питання про заборону автомобілів без глушників і його постійні зусилля щодо прийняття законодавства, яке визнає іноземні сертифікати відповідності, свідчать про позитивні зрушення у зменшенні шумового забруднення та економічні вигоди для громадян України. Проактивно вирішуючи ці питання та відповідно коригуючи нормативно-правові акти, уряд прагне створити гармонійне та економічно ефективне середовище як для власників транспортних засобів, так і для широкої громадськості.