Український уряд активно розглядає можливість заборони автомобілів без глушників для боротьби з шумовим забрудненням. Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента, підкреслює, що у поліції немає повноважень зупиняти водіїв надмірно гучних транспортних засобів, порівнюючи їхній шум із шумом іранських безпілотників “Шахед”. З метою ефективного розв’язання цієї проблеми розробляють новий законопроєкт, який має надати органам влади необхідні повноваження.

Михайло Подоляк підкреслює, що в демократичному суспільстві будь-яка не заборонена діяльність має вважатися дозволеною. З огляду на те, що шум від транспортних засобів не зменшується, він закликає депутатів долучитися до дискусії та сформулювати відповідні норми, які сприятимуть розв’язанню проблеми у найшвидший спосіб. Він висловлює оптимізм, що після набрання законопроєктом формальної чинності він безперебійно функціонуватиме та приноситиме позитивні результати.

Звернення до Верховної Ради щодо законопроєкту про заборону на автомобілі без глушників підтримується з боку громадян, які вважають створюваний ними шум нестерпним. Оскільки чинне законодавство обмежує можливості поліції у вирішенні цього питання, запропонований законопроєкт має створити ефективний механізм для боротьби з цією проблемою.