Американський автовиробник з’ясував, що на пікапах сімейства F-150 електричне стоянкове гальмо може спрацьовувати під час руху. “Блакитному овалу” відомо про 299 випадків раптової активації “ручника”, з них у 19 епізодах гальма були задіяні на ходу. Причина мимовільного спрацьовування – замикання проводки через механічне пошкодження джгута проводів.

Представники Ford дійшли висновку, що задній джгут дротів може стикатися з картером моста: ізоляція ланцюга порушується, мідна проводка оголюється, відбувається заземлення, що і призводить до несподіваного ввімкнення стоянкового гальма. За оцінкою “блакитного овалу”, проблема стосується одного відсотка нових пікапів F-150.

У групі ризику 870 701 вантажівка 2021-2023 років випуску, причому дефект виявлено у машин з одинарною вихлопною системою. Офіційні дилери Ford або Lincoln перевірять усі F-150: за необхідності зношені дроти замінять, а кріплення заднього джгута гальм продублюють за допомогою спеціальних хомутів. Платити за усунення несправності не доведеться.

Ford з великим відривом лідирує за кількістю відкличних кампаній на північноамериканському ринку. Півтора місяці тому “блакитний овал” був змушений відкликати майже мільйон позашляховиків і пікапів через безглузду помилку в комплектації.