У середині вересня 2023 року в Україні вартість бензину може збільшитись до 60 гривень за літр, а дизельного палива – до 55 гривень за літр. Такий прогноз зробив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, повідомляє today.ua.

За його словами, для зростання цін на пальне в Україні є кілька причин. По-перше, запровадження з 1 липня 2023 року довоєнних податків на пальне. Значно підвищилися акцизи на бензин та дизельне паливо, а також збільшили з 7% до 20% ПДВ на всі види палива. Якщо підвищення ПДВ одразу позначилося на цінах, то довоєнні акцизи лише тепер призвели до підвищення цін на АЗС (раніше продавали паливо, ввезене в Україну за старими, нижчими, акцизами).

По-друге, підвищення цін на світових ринках. Так, у липні 2023 року бензин та дизельне паливо подорожчали на 130-140 доларів за тонну, а газ – на 70 доларів за тонну.

По-третє, проблеми у Чорному морі пов’язані з військовими кораблями російських окупантів. Після обстрілів російськими окупантами українських портів власники танкерів не хочуть везти паливо до румунських портів та до молдавського порту. Ті ж власники танкерів, хто погоджується везти паливо до цих портів, підняли фракт на 50-100% і вимагають страхування життів усієї команди та їхніх сімей.

Все це, на думку Сергія Куюна, призведе до того, що вже в середині вересня 2023 року на українських АЗС бензин коштуватиме 60 гривень за літр, а дизельне паливо – 55 грн за літр. Щодо автогазу він прогноз не зробив.

Раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін також зробив прогноз, що до середини вересня поточного року вартість бензину в Україні підніметься до 60 гривень за літр. Він звернув увагу на те, що Саудівська Аравія знизить видобуток нафти на 1 млн барелів. Тому вартість нафти підскочить до 90 доларів за барель. Це спричинить підвищення цін на бензин.

Тим часом, в Україні нині середня вартість бензину А-95 становить 48,59 грн за літр, дизельного палива – 47,77 грн за літр, а автогазу – 23,46 грн за літр.