Компанії таксі в росії виступили проти нових правил закупівлі машин в автопарки. Влада хоче зобов’язати їх купувати виключно автомобілі місцевого виробництва. Про це пише «Фокус» із посиланням на росЗМІ.

Національна рада таксі (НСТ) надіслала відкритого листа прем’єр-міністру рф Михайлу Мішустіну. У ньому підприємці просять уряд відмовитися від ідеї примусу таксопарків закуповувати машини російської збірки на кшталт Lada або «Москвича».

З такою ініціативою виступило міністерство промисловості і торгівлі рф — таким чином планують стимулювати автопром і ринок після стрімкого падіння у 2022 році. За рахунок таксопарків продажі авто в росії можуть зрости.

Утім, бізнес не в захваті від такої ідеї через дефіцит бюджетних авто на ринку та їхнє істотне подорожчання (на 70-80%) за останній рік. Середня вартість авто для таксі збільшилася до $19 600 — 21 800, а ось доступних машин ціною до $10 000 практично не залишилося.

Якщо раніше для оновлення таксопарків у рф закуповували по 200 000 авто на рік, то тепер — лише близько 40 000. Нові правила можуть призвести до банкрутства компаній і подорожчання послуг таксі.

Примітно, що навіть у російському уряді немає єдиної думки з приводу нової ініціативи. Міністерство економічного розвитку також виступило проти примусового переведення таксі на авто місцевого виробництва.