Відомо, що світлі автомобілі менш нагріваються під сонячними променями в порівнянні з темними, тому що вони відбивають більше світла.

Щоб підтвердити це твердження та з’ясувати додаткові закономірності, експерти провели експеримент на реальних автомобілях, пише «Стіна».

Дослідження проводилося на автостоянці. Автомобілі були припарковані таким чином, щоб одна група стояла перед сонцем, інша — кормою, а третя — боком. Виміри проводилися за температури повітря +33 °C.

Спочатку було здійснено виміри температури дахів автомобілів різних кольорів за допомогою пірометра. Результати очікувано показали, що метал темних автомобілів сильніше нагрівається. Температура даху білих машин становила 46 °C, сріблястих — від 49 до 56 °C, золотисто-коричневих — 59 °C, синіх — до 61 °C, чорних — від 67 до 75 °C. Важливо, що пірометри мають похибки, проте зв’язок між кольором автомобіля та температурою даху явно простежується.

Потім були проведені вимірювання температури салонів за допомогою електронного термометра, встановленого в районі підголівника водія. Виявилося, що колір автомобіля дійсно впливає на нагрівання салону, проте вирішальним фактором є положення автомобіля щодо сонця. Салони автомобілів, що стоять перед до сонця, нагрівалися найсильніше. Найпрохолоднішими виявилися сріблясті Hyudai Santa Fe і Audi A6 з температурами 50,5 і 53 ° C відповідно. Найгарнішим був чорний Mazda3 з температурою 58,3 °C. Однак у чорному Passat B8 температура становила лише 54 °C, а в салоні чорного Renault Talisman – 55,8 °C, що менше, ніж у сріблястому BMW E34 з температурою 56 °C.

Серед автомобілів, що стоять кормою до сонця, сріблястий Volkswagen Golf нагрівся до 45,6 ° C, біла Skoda Octavia — до 46 ° C, синій Suzuki SX4 — до 48,3 ° C, чорний Audi 100 — до 50,5 ° C. У парі автомобілів, що стоять боком до сонця, салон білого УАЗу Патріот нагрівся до 43 °C. Салон синього Kia Sorento сягнув 52 °C.

Висновки дослідників показали, що автомобілі, що стоять перед сонцем, нагріваються сильніше, ніж ті, які повернуті до сонця кормою. Темний пластик, такий як торпедо, нагрівається до 80 ° C і довше остигає. Тому в спеку рекомендується залишати автомобіль у тіні, а якщо тіні немає, то ставити машину так, щоб сонце було ззаду. Це допоможе уникнути неприємного перегріву салону та зберегти комфортну температуру всередині автомобіля.