Українцям, що хочуть отримати водійські права надається можливість самостійно готуватись до складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС.

Про нововведення повідомили у пресслужбі головного сервісного центру МВС, інформує Znaj.ua. Також відбулося запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами.

Зміни задокументовані у Законі України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами».

Які штрафи передбачаються для працівників навчальних закладів

Порушення посадовими особами навчальних закладів може спричинити наступні наслідки:

  • Здійснення підготовки або перепідготовки водіїв транспортних засобів особою, яка не має чинного документа спеціаліста з підготовки водіїв транспортних засобів, буде тягнути за собою накладення штрафу від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 8500 грн до 13600 грн.
  • Допуск осіб, які не склали теоретичний іспит, до практичної підготовки водіїв, також підлягатиме штрафу в тій же сумі від 8500 грн до 13600 грн.
  • Проведення практичної підготовки водіїв з використанням транспортних засобів, обладнаних з порушенням вимог Правил дорожнього руху, або особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами, також підлягатиме штрафу від 8500 грн до 13600 грн.

Для вищого керівництва також є покарання, а штрафи на порядок вищі.