У світі існує безліч різних моделей автомобілів, але також є чимало і модифікацій авто. Здебільшого це стосується машин західного виробництва, проте існують моделі, які виготовляв український автопром. І це не лише «горбатий» чи «вухатий» Запорожець, чи «амфібія» Луцького автозаводу. Відверто кажучи, наш український автопром у якийсь час у своїй історії нічим не поступався західним виробникам у плані випуску унікальних та неординарних машин, пише Avtosota.

Праворульна модифікація ЗАЗ 1962 року

«Горбатий Запорожець» для людей старшого покоління – це не просто слова, а реальна модель, яка прослужила вірою та правдою багато років. Однак далеко не всі бачили і знають про таку ж модифікацію, але тільки з кермовим колесом з правого боку.

Модель ця отримала додатковий індекс у назві – “с”, а сама модель призначалася не для експорту, як можна подумати, а для зручнішої роботи листоноші, які тоді якраз і пересувалися на таких авто.

Вантажна модифікація ЛуАЗ-13021

Ця модель мало кому згадається, але в дев’яності роки, коли потрібно було знайти нові ринки реалізації, було прийнято рішення про виробництво компактної вантажівки вантажопідйомністю до 400 кг.

Дана модель могла похвалитися системою повного приводу та мотором продуктивністю 53 кінські сили.

Невеликий міський автобус ЛАЗ А-073

Ще одна модель, яка заслуговує на увагу – це міський автобус з дизельним мотором Львівського автозаводу – ЛАЗ А-073.

Вважається, що цю модель випустили передчасно, оскільки українські пасажироперевезення на той момент не були готові до масового придбання таких моделей.

Варто зазначити, що автобус міг дозволити розмістити у своєму салоні лише 40 пасажирів (24 сидіння). Чим не альтернатива сьогоднішнім “Богданам”.