Верховна Рада має намір внести зміни до штрафів та правил для власників автомобілів із встановленим газовим обладнанням (ГБО), повідомляє «Стіна».

Повідомляється, що ця ініціатива спричинила ажіотаж серед власників транспортних засобів, які використовують скраплений автомобільний газ та інші альтернативні види палива.

Згідно із запропонованим законопроєктом, розмір штрафів за порушення, пов’язане обладнанням транспортних засобів з ГБО, буде знижено. За перше подібне порушення загрожуватиме штраф у розмірі 170 грн, а за повторне порушення протягом року – 340 грн.

Але для того, щоб цей законопроєкт став законом, йому необхідне схвалення народних депутатів у Верховній Раді у двох читаннях. Потім президент України Володимир Зеленський має підписати підтриманий народними обранцями документ.

Наразі розмір штрафу, пов’язаного з порушенням використання в авто ГБО становить 340 грн.

Його виписують за те, що водій переобладнав авто, але не зареєстрував змін у сервісному центрі МВС. Тобто всі зміни повинні вноситись у технічний паспорт автомобіля.

Окрім штрафу, порушник може зіткнутися і з іншим покаранням. Зокрема, можуть відібрати права водія на строк від 3 до 6 місяців або накласти адміністративний арешт строком на 5-10 діб.

Метою українського уряду є забезпечення балансу між дотриманням правил безпеки та поступовим переходом до використання екологічно чистих видів палива.

Пропонуються м’якіші та лояльніші покарання з використанням газових транспортних засобів для того, щоб більше людей залучити до використання екологічно чистих автомобільних технологій.