До кінця серпня 2023 року бензин в Україні може подорожчати ще на 5 гривень за літр, якщо продовжиться зростання цін на нафту. Такий прогноз зробив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін, повідомляє today.ua.

Саудівська Аравія у липні 2023 року оголосила про продовження зниження видобутку нафти на 1 млн барелів на добу. Саудити жертвують обсягами продажу нафти заради її високої вартості.

Після такої заяви Саудівської Аравії вартість нафти на міжнародних ринках одразу почала зростати. І продовжує зростати досі. Цього тижня ціна нафти Brent перевищила $88 за барель (вперше із січня 2023 року).

Багато експертів очікують, що у вересні 2023 року вартість нафти підскочить до 90 доларів за барель (бочку). Це вплине й на ціни на українському ринку.

Леушкін вважає, що якщо нафта на міжнародних ринках і надалі дорожчатиме, не стабілізується, то тоді в Україні вартість бензину до кінця серпня збільшиться ще на 5 гривень за літр.

В Україні наразі середня вартість бензину А-95 становить 51,40 гривень за один літр, дизельного палива – 50,72 грн за літр, а автогазу – 23,62 грн за літр. Найдешевше автомобіль заправити бензином А-95 зараз коштує у Хмельницькій області. Там його середня ціна – 50,44 грн за літр. Дизельним паливом найдешевше заправити машини можна у Закарпатській та Хмельницькій областях. Там ДП коштує в середньому 49,91 грн/літр та 49,93 грн/літр відповідно.

Автомобіль із ГБО найдешевше зараз заправити в Київській області. Там середня вартість автогазу – 23,12 грн/літр.

Але підвищення цін на нафту на міжнародних ринках – це не єдина причина, чому українські АЗС підвищують вартість палива. Ще одна причина полягає в тому, що мережі АЗС тепер продають паливо, ввезене за новими акцизними ставками, довоєнними. Довоєнні податки на паливо у нашій країні, нагадаємо, повернули з 1 липня 2023 року. Запаси палива, завезеного за старими акцизами, закінчилися.

Ще одна причина підвищення цін українськими мережами АЗС полягає в тому, що власники суден відмовляються йти до портів Румунії та до порту Молдови на Дунаї, побоюючись нових обстрілів російських окупантів.