Часом навіть звичайні об’єкти можуть приховувати незвичайні можливості. Прекрасним прикладом такої ситуації є автомобіль. Чимало водіїв навіть не усвідомлюють наявність численних корисних функцій у своєму автомобілі, які можуть суттєво полегшити їх повсякденне життя. Через певний час, деякі з цих “прихованих” можливостей стають очевидними, але інші можуть залишитися непоміченими, пише «Твоя машина».

Вимкнення подушки безпеки

Кожен автовласник-батько знає, що перевозити дитину на передньому сидінні до 12 років дозволено лише у спеціальному дитячому автокріслі. Проте дивно, але багато хто забуває вимикати подушку безпеки для пасажира. У випадку аварії активована подушка може врятувати дорослого пасажира, але одночасно серйозно пошкодити маленьку дитину. Деактиватор подушки зазвичай розташований на торпеді і його можна знайти легко, відчинивши двері автомобіля.

Обертання сонцезахисної шторки

Багато новачків водіїв не відомо, що сонцезахисна шторка може захищати не лише від сонячних променів спереду, але й з боку. Одна з петель козирка зазвичай має спеціальний механізм, який дозволяє легко повертати шторку під кутом 90 градусів, щоб захистити від бічного сонця.

Нічний режим дзеркала

Центральне заднє дзеркало автомобіля може мати електрохромний режим, який автоматично затемнює дзеркало під час нічних поїздок, уникаючи сліпучого світла від фар інших транспортних засобів.

Екстрене гальмування електронним “ручником”

Власники авто з електронним гальмом можуть не знати, що цей ручник може бути використаний для екстреного гальмування, якщо основні гальма вийшли з ладу. Просто треба натиснути та утримувати кнопку активації “ручника”, щоб знизити швидкість, при цьому автомобіль автоматично увімкне стоп-сигнали для попередження інших водіїв.

Блокування задніх дверей

Більшість сучасних авто мають функцію блокування задніх дверей, що дозволяє водію керувати відкриванням задніх дверей ззовні. Це особливо зручно під час перевезення дітей, щоб уникнути їх випадкового відчинення під час руху. Для активації блокування дверей достатньо знайти перемикач “Замок” поруч з задніми дверима.