У Верховній Раді 4 липня 2023 року зареєстрували закон №9460, проти якого виступило проти Міністерство економіки України. Новий законопроєкт стосується змін в оцінці транспортних засобів. Про причини спротиву — у статті Wheel News.

Автори закону №9460 запропонували заборонити їздити на транспортних засобах, які не мають документів відповідності вимогам технічних регламентів та екологічних норм. На їхню думку існує гостра необхідність привести українське законодавство в сфері оцінки до вимог європейського та міжнародного законодавства.

Міністерство економіки України виступило проти за кількома причинами:

  • ціни на автомобілі збільшаться;
  • компаніям доведеться оновлювати автопарки;
  • зростуть ціни на товари та послуги;
  • загроза євроінтеграції;
  • збільшення кількості ДТП.

Детальніше потрібно розуміти про загрозу євроінтеграції. Україна готується до підписання «промислового безвізу». І це має відбутися найближчим часом. Мінекономіки впевнено, що країна виконала для цього всі вимоги та зобов’язання щодо адаптації горизонтального та секторального законодавства, хоча в Євросоюзу є певні претензії. І законопроєкт №9460 напряму ставить під загрозу «промислового безвізу».

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України проаналізувало законопроект №9460 і дало висновок: текст проєкту потребує кардинальної редакції.