В Україні почастішали випадки покарання водіїв за тріщини на лобовому склі авто. Максимально за це можна втратити право на керування транспортом на термін до пів року.

Юристи пояснили, чи законні такі дії, передає «Апостроф».

Так, під час виявлення тріщини на склі патрульні можуть винести постанову про накладення адмінстягнення на підставі частини першої статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення у 340 гривень (керування транспортом з технічними несправностями, з якими експлуатація заборонена). За подібне повторне порушення упродовж року протоколи складають вже за частиною 4 статтею 121 КУпАП, що передбачає втрату права керування на три-шість місяців.

При цьому, як стверджують юристи, вищевказані постанови у таких обставинах, порушують вимоги закону. У них виключена можливість притягнення власника авто до адмінвідповідальності за тріщини скла, тому постанови протиправні і підлягають скасуванню за законом.

Водії мають про це пам’ятати і іти зі скаргою в суд. Адже інакше це означатиме, що людина погодилась із вчиненими порушеннями. Тому під час повторної зупинки на неї можуть скласти протокол про адмінправопорушення за ч.4 ст.121 КУпАП та позбавити прав.

На оскарження постанови відводиться 10 днів, додали фахівці.