Відмова гальмівної системи — це ситуація, яка ставить під загрозу безпеку як досвідчених, так і водіїв-початківців. У разі коли педаль гальма натискається до підлоги без будь-якої реакції, кожна секунда стає цінною. У таких ситуаціях водію необхідно діяти швидко, зберігати холоднокровність та застосовувати відповідні методи для забезпечення безпечної зупинки транспортного засобу.

Докладніше про те, як зупинити автомобіль, якщо відмовили гальма, в матеріалі видання «Стіна».

Першим кроком варто спробувати відновити роботу гальм. Кілька разів натисніть на гальмо педаль. Це може допомогти відновити тиск у системі. Якщо це не допомагає, то є два способи розв’язати проблему: використання двигуна для уповільнення та активація ручного гальма.

Перший метод передбачає поступове зниження передачі, щоб створити опір з боку двигуна. Рекомендується перемикати передачі на знижені кожні 3-5 секунд, при цьому не варто робити різких рухів, щоб не втратити контроль над автомобілем.

Використання ручного гальма потребує особливої ​​обережності. У сучасних автомобілях часто є електронна система, що блокує задні колеса. При активації ручного гальма необхідно бути дуже обережним. Якщо ручне гальмо буде підняте занадто різко, автомобіль може почати заноситися. Тому бажано повертати кермо у бік замету, щоб зберегти стабільність та контроль над автомобілем.

Незважаючи на те, що така ситуація може бути страшною та лякаючою, важливо пам’ятати, що існують стратегії, які дозволять водієві впоратися з відмовою гальм. Знання цих методів та застосування їх у практичній ситуації можуть врятувати життя та запобігти серйозним аваріям.