Забезпечення безпеки дорожнього руху має першорядне значення для всіх водіїв, оскільки сприяє безпечній та комфортній подорожі. Дотримання правил та вимог Правил дорожнього руху (ПДР) необхідне для забезпечення безпеки на дорогах. У розділі 31.4 Правил дорожнього руху викладено різні критерії, які можуть забороняти експлуатацію легкового автомобіля.

У цій статті ми розглянемо 10 предметів першої необхідності, відсутність яких може перешкодити безпечній експлуатації автомобіля згідно з пунктом 31.4 правил дорожнього руху, а в деяких випадках спричинити штрафи поліції, пише видання «Економічні новини».

  • Відсутні або непрацюючі склоочисники (31.4.4.a) можуть погіршити видимість, ускладнюючи очищення від опадів та бруду, що може призвести до небезпечних умов на дорозі.
  • Відсутність дзеркала заднього виду (31.4.7.a) обмежує можливість водія бачити за собою, створюючи потенційний ризик виникнення небезпечних ситуацій на дорозі.
  • Непрацюючі звукові сигнали (31.4.7.b) перешкоджають ефективному спілкуванню з іншими водіями та учасниками дорожнього руху, що може призвести до аварійних ситуацій та зниження загальної безпеки дорожнього руху.
  • Непрацюючі спідометри або одометри (31.4.7.g) заважають контролю швидкості та оцінці відстані, що може призвести до недотримання обмежень швидкості та поставити під загрозу безпеку дорожнього руху.
  • Відсутність бампера або заднього захисного пристрою (31.4.7.e) збільшує ризик травм пішоходами та іншими учасниками дорожнього руху під час зіткнень.
  • Відсутність бризковиків (31.4.7.e) може призвести до забруднення дороги, погіршення видимості та небезпеки для інших водіїв через розбризкування бруду, води та каміння.
  • Відсутність або некомплектність аптечки першої медичної допомоги (31.4.7.e) ускладнює надання необхідної медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях, що може вплинути на життя у небезпечних для життя ситуаціях.
  • Знак аварійної зупинки (31.4.7) має вирішальне значення для попередження інших про несправності транспортного засобу або аварійні ситуації, зводячи до мінімуму ризик нещасних випадків через відсутність обізнаності.
  • Непрацюючий вогнегасник (31.4.7.e) може перешкоджати швидкому реагуванню на загрозу загоряння, наражаючи на небезпеку життя та майно.
  • Ремені безпеки та підголівники (31.4.7) є життєво важливими для захисту пасажирів під час зіткнень, і їх відсутність може призвести до серйозних травм або загибелі людей.

Порушення цих правил може спричинити адміністративні штрафи, передбачені статтею 121 Кодексу адміністративних правопорушень України. Управління транспортним засобом із технічними несправностями, що перешкоджають його експлуатації, може призвести до штрафу у розмірі 340 гривень, а експлуатація транспортного засобу, який не відповідає технічним нормам, – до штрафу у розмірі 680 гривень. Повторні порушення протягом року можуть призвести до вищих штрафів та тимчасового позбавлення прав водія на строк від 3 до 6 місяців.