Останнім часом український Інтернет вразило звістка: з 20 серпня 2023 року купівля та продаж автомобілів стане неможливою без довідок з Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, попередньо відомих як військові комісаріати.

Однак, що за правдивістю цих чуток і які справді обов’язкові документи потрібні для зміни власності автотранспорту? «АвтоГІД» з’ясовував усі деталі.

Сервісні центри, що спеціалізуються на обслуговуванні автовласників, змусили українців підняти тривогу через вимогу документів із відміткою військового комісара в разі перепродажу авто. Проте, Міністерство внутрішніх справ України заявило, що така інформація — неправдива. В офіційному зверненні відзначається, що для фізичних осіб не потрібно надавати жодних документів із ТЦК для проведення операцій з автотранспортом.

Проте, справжня картина не така проста. При покупці або продажу авто юридичними особами справді вимагається довідка з військового комісара, особливо якщо обидва учасники угоди є суб’єктами господарювання. Це обумовлено потребою перевірити статус автомобіля відносно військової служби. Така вимога спрямована на запобігання незаконному вивезенню військової техніки та захисту національної безпеки.

Для зручності громадян на офіційному вебпорталі Головного сервісного центру МВС розміщено повний перелік документів, які можуть знадобитися для отримання різних послуг, пов’язаних із транспортом. Тут можна знайти деталі щодо вимог до документів для фізичних та юридичних осіб.