Уже п’ять евакуаційних електроквадроциклів HIMAKS, які київські інженери розробили під потреби фронту, працюють на передовій. Crafter HIMAKS — ще одна переробка чотириколісного байка для ЗСУ. В Україні вже є акумуляторні квадроцикли з нарощеною на кормову багажну решітку вантажною платформою, що вздовж/поперек розкладається за рахунок відкидних бортів. На ній можна доставляти як боєприпаси, так і термоси з їжею, бідони з водою чи будь-яким іншим вантажем, фасованим у коробки або лантухи, які в разі потреби для фіксації перев’язуються пасками чи гумовими стропами. Пише АрміяІнформ

Цього разу інженери вже добре знаної в Україні компанії Emobili створили на базі квадроцикла Crafter Ranger евакуаційну машину Crafter HIMAKS і вчергове довели, що все геніальне виходить із простого рішення. Багажну платформу над задньою колісною парою вони адаптували під розміщення спеціальних пластикових нош. Це практично модифікація вантажної версії, але з розкладеними бортами, що підтримуються в горизонтальній площині тросиками, і системою кріплення нош.

Щоправда, ноші тут не повздовжнього розміщення, а поперекового. У розрізі їхня конфігурація нагадує розсічений вздовж гнучкий циліндр, який під час транспортування пораненого можна стягнути пасками мало не до круглої форми — все залежить від статури пораненого й положення його голови. За рахунок таких рухомих бокових бортиків, висота яких регулюється ступенем стягування, парамедики надійно фіксують пораненого для транспортування в тил.

У такому разі екіпаж машини складається з двох людей — водія та пасажира-медика чи супроводжувального. За вільної вантажної платформи позаду пасажира є відкидне сидіння, і квадрик може перевозити трьох людей, вантаж, зокрема й на передньому решітчастому багажнику перед водієм за умови, що він не перекриває видимість. Вантажопідйомність 300 кг.

Ходова тут від Crafter. Два акумулятори розраховані на пробіг під 150 кілометрів. Основний забезпечує запас ходу до 100 кілометрів, а запасний — до 50. Оскільки вони розташовані на різній висоті, то у разі влучання кулею чи осколком батарея легко міняється. До речі, їх заміна часом триває всього 15-20 секунд, а якщо відпрацювати навички — ще швидше.

За годину батарея набирає заряд, достатній для забезпечення запасу ходу до 35 км, але виробник квадроцикла уточнює, що все залежить від рельєфу — може бути більше чи менше. До речі, у фронтовій зоні акумулятори можуть слугувати павербанками.

Розробники поставили сюди колеса з 8-дюймовими дисками з безкамерними шинами й висотою протектора 12 мм. Щодо електродвигунів, то виробник цю характеристику не розкрив, вказавши тільки на дискові гідравлічні передні та задні гальма, передні амортизатори з регулятором жорсткості, два задні амортизатори — газомасляні з підкачуванням.

Точна ціна евакуаційної версії не вказується, а цивільної стартує з 400 000 гривень, все залежить від комплектації. Попередня вантажно-пасажирська модель коштує 430 000 гривень, а версія з дахом і тактичним причепом — 460 000 гривень.