З метою підвищення ефективності та зручності, Міністерство внутрішніх справ України запровадило кардинальні зміни у процедурі першої реєстрації транспортних засобів. Зміни, які набули чинності з серпня 2023 року, були введені в дію постановою Кабінету Міністрів, повідомляє прес-служба Міністерства. Пише Амперкар

Економія часу та коштів для покупців

Згідно з оновленою процедурою, потенційні власники автомобілів можуть розраховувати на значну економію часу та коштів. Зокрема, скасовано необхідність нотаріально завіреної довіреності, оскільки автосалони тепер мають право здійснювати реєстрацію транспортних засобів від імені покупця.

Автосалони тепер мають можливість видавати документи про довіреність, які надають їм повноваження діяти як представники покупця. Важливо, що така довіреність може бути оформлена безпосередньо в приміщенні автосалону, оминаючи традиційну нотаріальну вимогу. І сформована довіреність, і акт прийому-передачі транспортного засобу легко проходять через Єдиний державний реєстр, доступні для підписання за допомогою електронного цифрового підпису або традиційної паперової форми, відповідно до індивідуальних уподобань.

Додаткові “транзитні” номерні знаки

Зміни в системі реєстрації також передбачають добровільний характер “транзитних” номерних знаків, які раніше були обов’язковими для одноразових поїздок під час реєстрації нових транспортних засобів. Ця зміна пов’язана з можливістю електронного документування, яку надають автосалони, та припиненням обов’язкових перевірок Експертною службою Міністерства внутрішніх справ. Завдяки цій свободі покупці тепер можуть відмовитися від отримання цих номерів, і цей вибір чітко зазначається в акті прийому-передачі.

Маневр, що змінює правила гри, полягає в тому, що представник автосалону може від імені покупця звернутися до сервісного центру МВС. Цей представник може отримати бажане свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та номерні знаки, фактично роблячи фізичну присутність автомобіля непотрібною на цьому етапі. Новоспеченому власнику транспортного засобу залишається лише забрати повністю зареєстрований автомобіль з автосалону продавця.

Важливо зазначити, що ці прогресивні реформи стосуються виключно нових транспортних засобів, забезпечуючи модернізований та спрощений шлях до їх державної реєстрації. Для вживаних транспортних засобів попередній складний процес, що вимагав втручання нотаріуса та тимчасових червоних номерних знаків, залишається незмінним.