Kia зніме з виробництва недорогу модель Rio. Нове її покоління не планується. Про це повідомляє «Фокус» із посиланням на сайт Automotive News.

Kia Rio покине північноамериканський ринок уже цієї осені. Раніше стало відомо, що і європейські продажі моделі згорнуть до кінця 2023 року. В ЄС припинили приймати замовлення на Rio і розпродають тільки складські запаси авто цієї моделі.

Відмова від Kia Rio зумовлена двома причинами. По-перше, попит на недорогу модель B-класу знизився останнім часом. Так, у США за 2022 рік продали 26 996 Rio. Друга причина — введення в ЄС нових суворих еко-норм Євро-7, через які собівартість бюджетних авто істотно збільшиться.

У Євросоюзі нішу Rio займе кросовер Kia Stonic. Водночас, низка країн все ж отримають наступника моделі. Йдеться про новий седан Kia K3, який нещодавно презентували в Мексиці.

Новий Kia K3 дещо більший за Rio і за розмірами ближчий до Cerato/Forte. У нього сучасний салон із двома дисплеями та розширено перелік систем безпеки. Модель оснащуватимуть бензиновими моторами об’ємом 1,6 і 2,0 л.

Бюджетний Kia Rio виробляли з 1999 року. Загалом було випущено чотири покоління моделі і довгий час вона була найпопулярнішою в лінійці південнокорейської марки.