Застосування поліцейськими різних маніпуляцій з метою складання незаконних протоколів про адміністративні правопорушення стало системою. У багатьох випадках й суди «закривають на це очі», пише MMR.

Нещодавно працівники поліції зупинили автомобіль, начебто за порушення ПДР. Під час розмови працівники запропонували водію пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер». Пояснили це тим, що начебто вони вбачають у нього ознаки алкогольного сп’яніння.

Водій погодився пройти огляд на місці зупинки. Тест показав результат «0» проміле, тобто відсутність алкоголю в організмі. Працівники поліції сказали водію зачекати. Самі сіли у службовий автомобіль, щоб обговорити подальші дії. На відео зафіксована розмова між ними, в якій використовується ненормативна лексика.

В ході цієї розмови інспектори висловлювали невдоволення негативним результатом огляду. При цьому, працівник поліції вимовляє «…чому він не відмовився». Далі поліцейські говорили про те, як діяти далі, щоб водій не поїхав «без протоколу».

Правоохоронці знову підійшли до водія і почали пропонувати йому витягнути руки. Дали вказівку торкнутись із закритими очима носа. Повідомили, що руки тремтять, і що це свідчить про наркотичне сп’яніння. На це водій відповів, що це є наслідком нервового стресу.

Після цього «витягування рук» вони повідомили водія про те, що вбачають у нього ознаки вже наркотичного сп’яніння. Запропонували проїхати в медичний заклад. Він і на це погодився. Проте вони почали переконувати його про наслідки включення його до обліку в наркодиспансері, за умови позитивного результату за наслідками проходження огляду.

Але водія не переконали відмовитись, він все ж таки поїхав із працівниками поліції до лікарні. Проте в лікарні не зміг здати сечу через відсутність фізіологічної потреби. Працівники розцінили це як відмову і склали протокол про відмову від огляду на стан наркотичного сп’яніння.

«Такі дії працівників держаного органу свідчать про їхню пряму зацікавленість. Зокрема намагання за будь-яких обставин скласти відносно водія відповідний протокол. Про це свідчить те, що спочатку начебто бачать ознаки алкогольного сп’яніння. А коли це не підтвердилося, то вчиняють заходи щодо виявлення у водія ознак вже наркотичного сп’яніння», – повідомили у суді.

Разом з тим, переглянуте судом відео свідчить про наступне: «Водій упродовж усього спілкування з працівниками поліції поводить себе спокійно. Координація рухів та мови у нього не порушена. Він має цілком природний вигляд. Відповідає на усі запитання поліцейських. Погодився пройти тестування за допомогою приладу «Драгер». А далі в медичному закладі».

За наслідком розгляду справи суд визнав водія не винним та закрив провадження у справі за статтею 130 КУпАП. Тепер відносно інспекторів повинні провести службове розслідування.