Техогляд в Україні проводитимуть по-новому. 25 серпня набув чинності постанова Кабміну, що впроваджує нові правила обов’язкового технічного контролю. Про це повідомляється на сайті Головного сервісного центру МВС.

Під час проведення техогляду обов’язковою стала не тільки фотофіксація, а й відеофіксація процедури. Це унеможливить підробку результатів або проходження фіктивного техконтролю. Утім, відеофіксація запрацює не одразу, а лише через 6 місяців після закінчення воєнного стану в Україні.

Крім того, вводиться електронний протокол техогляду. Він зручніший і дає змогу відмовитися від паперової документації. До е-протоколу технічного контролю вносяться дата і час процедури, а також її результати. Електронна копія протоколу також вважається чинним документом. На час дії е-протоколу пункти технічного контролю зберігають усі фото- та відеоматеріали.

Нагадаємо, що техогляд в Україні зараз обов’язковий не для всіх. Технічний контроль поки що проводиться тільки для транспорту, який використовується для комерційних перевезень вантажів і пасажирів.